Blog Inspiracje ze świata

Blog Inspiracje ze świata
                                            

2016/09/05

TRENDY- TIULOWE SUKNIE ŚLUBNE/ TULLE WEDDING DRESS


Kochane Panny Młode, dziś przygotowałyśmy dla was całą masę inspiracji przedstawiających jeden z najpopularniejszych rodzajów sukien ślubnych roku 2017- tiulowe suknie ślubne.
Romantyczne, delikatne, dziewczęce i ponadczasowy- nic dziwnego, że kochają je panny młode na całym świecie...!
W ostatnich latach najmodniejsze stały się połączenia tiulu z delikatnymi koronkami. Wielowarstwowe spódnice pięknie kontrastują z minimalistycznymi górami, dając poczucie lekkości całej stylizacji.
Niezależnie od tego czy w górnej części znajdą się różnego rodzaju zdobienia- koraliki, perełki, cekiny czy kamienie- dół pozostaje bardzo skromny.
Coraz rzadziej używa się już sztywnych tiuli, nadających sukni charakteru princeski- na rzecz miękkich, romantycznych  materiałów. Wszystko zależy oczywiście od tego co nam się podoba. Na szczęście na rynku sukien ślubnych wybór jest ogromny!

Tiul to ażurowa tkanina tworząca fakturę siateczki. Z  reguły jest dość sztywny. Wytwarzany jest z różnych materiałów, głównie z bawełny, jedwabiu, poliamidu oraz poliestru. Występuję w wielu odmianach znajdujących różne zastosowania. Dostępny jest te w różnych grubościach, zaczynając od cienkich i lekkich (welonowych) kończąc na bardzo sztywnych i nieco cięższych wykorzystywanych do wyrobu halki pod suknie ślubne. Z reguły tiul jest zaledwie lekko elastyczny, lecz istnieją również tiule z domieszką elastanu, który powoduje większą rozciągliwość.

Nazwa tiul wywodzi się z nazwy francuskiego regionu "Tulle", w którym w XIX wytwarzano tiul. Początkowo tiul tkano na ręcznych krosnach w taki sposób, że dwie nitki osnowy były splatane zawsze po włożeniu nitki wątkowej. W przeciwieństwie do zwykłego splotu lnianego, nitki wątkowe nie leżą blisko obok siebie, lecz tworzą łamany wzór, podobny do struktury plastra pszczelego (tzw. struktura komórkowa).

Źródła zdjęć: http://www.mirazwillinger.com/, http://outfitideaz.com/wedding-dresses/get-stunned-mira-zwillinger-spring-new-bridal-collection-2017.php, http://fr.weddbook.com/entry/2432546/hayley-paige-wedding-dresses-2015, http://fr.weddbook.com/entry/2432546/hayley-paige-wedding-dresses-2015, https://www.jlmcouture.com/Lazaro/Bridal/Spring/2016/Style-3600, https://www.jlmcouture.com/alvina-valenta/bridal/fall/2016/style-9661, http://www.bridaltrendasia.com/eywkqoo9g_love_letters_from_a_beloved_a_styled_shoot, http://www.sriethphotography.com/blog/abbys-bridal-shoot-wichita-bridal-photographer, http://royallacebridal.com/interview-with-elizabeth-stuart-wedding-dresses/, http://weddbook.com/media/2496448/chloe-sheer-illusion-tulle-lace-wedding-dress-with-train,http://www.lurelly.com/pages/belle-lookbook, http://www.idancohen.net/ https://www.insideweddings.com/news/fashion/unleash-your-free-spirit-with-lihi-hods-white-bohemian-collection/2558/, http://www.lihihod.com/, http://weddingdaynorway.com/zuhair-murad-bridal-fall-2016-collection/, http://www.zuhairmurad.com/en/home, http://www.prestigedigital.net/2015/03/bridal-bohemia/, http://greenweddingshoes.com/untamed-petals-spring-2016-collection/, http://greenweddingshoes.com/winter-bridal-inspiration-featuring-emily-riggs/, http://www.wantthatwedding.co.uk/2016/02/13/enchanting-ethereal-bridal-headpieces-by-debbie-carlisle-secret-garden/ , https://www.janniebaltzer.com/, http://bellethemagazine.com/2016/04/ester-haute-couture-2016-bridal-collection.html, http://theweddingguideuk.com/ester-bridal-are-coming-to-eleganza-sposa/, http://bellethemagazine.com/2014/02/wedding-dresses-by-julie-vino-fall-2014.html , http://weddaily.com/julie-vino-2016-santorini-collection/ , http://www.lurelly.com/products/cocotte-gown , http://www.deerpearlflowers.com/50-swoon-worthy-beach-wedding-dresses-for-2015-wedding/, http://royallacebridal.com/interview-with-elizabeth-stuart-wedding-dresses/, http://www.fabmood.com/lace-wedding-dresses-ultra-feminine-bride/, http://www.fabmood.com/divine-atelier-2016-bridal-collection-bohemian-brides/13/, http://weddingware.info/romantic-lace-wedding-dresses/, http://www.styleandthebride.co.uk/tag/romantic-wedding-dresses/, http://www.dressforthewedding.com/bohemian-wedding-dresses-bhldn/, http://www.thebenfieldblog.com/2015/10/st-catherines-at-bell-gables-wedding.html, http://www.weddinginspirasi.com/2016/07/01/idan-cohen-wedding-dresses-2017-bridal-pre-collection/, https://pl.pinterest.com/weddingi/style-goddess-gowns/, http://www.vogue.com/fashion-shows/bridal-spring-2017/elie-saab, https://pl.pinterest.com/, https://www.tumblr.com/

1 komentarz:

  1. Cudowne są te zdjęcia! Kreacje oszałamiające na prawdę bardzo fajny wpis. Oby tak dalej oceniam 6/6! Cudownie Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń