Blog Inspiracje ze świata

Blog Inspiracje ze świata
                                            

2017/01/16

INDUSTRIAL WEDDING/ INDUSTRIALNE WESELE W POLSCE


Jeszcze kilka lat temu większość ślubów i przyjęć weselnych w Polsce wpisywało się w tradycyjny model, w którym królowała dewiza „zastaw się, a postaw się”. Obecnie organizowanie uroczystości "kipiących złotem", kościół i sala przyozdabiana sztucznymi kwiatami, balonami i satynami czy chociażby "tradycyjna" beza w stylizacji panny młodej uznawane są za przejaw kiczu i tandety. 
W ostatnich latach pojawiło się wielu nowożeńców o nieco bardziej innowacyjnej wizji wymarzonego wesela - co zaowocowało rozkwitem stylu rustykalnego, boho, vintage... Innowacyjnym pomysłem, który w Polsce zaczyna cieszyć się sporym powodzeniem są także śluby w klimacie Industrialnym, o których to właśnie dziś Wam opowiemy...  

Obiekty industrialne zaadaptowane z dawnych budynków fabrycznych cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Luksusowe wnętrza, łączące elegancję z industrialną surowością wnętrz fabryk, cegielni, spichlerzy, wytwórni, zajezdni, kopalni i loftów zachwycają nie tylko pary młode, lecz także gości. Zachwycają nas dziś betonowe podłogi, skrawki konstrukcji, naturalne pęknięcia ścian, widoczne fragmenty instalacji oraz oświetlenie poprzemysłowe zamiast wystawnych żyrandoli. Doceniamy  rzeczy proste, łączące lata historii z nowoczesnością.  
Jak zorganizować wesele w stylu Industrialnym?

1. Wybierzcie miejsce pasujące do charakteru imprezy- stary spichlerz, fabrykę, zakład przemysłowy, cegielnię, wędzarnie czy iny obiekt zaadaptowany z obiektów industrialnych lub poprzemysłowych.

2. Dobrze przemyślcie formę dekoracji:
- Nie od dziś wiadomo, że „mniej znaczy więcej”. Przepych i bogactwo dodatków zdawały egzamin w baroku, natomiast nowoczesność proponuje czystą formę i coraz prostsze rozwiązania. 
- Miejsc industrialnych nie starajmy się na siłę zasłaniać tkaninami, kwiatami. Dekoracje powinny podkreślać surowy charakter wnętrza. Możemy zdecydować się na rozwiązania minimalistyczne, choć ostatnio modny jest też eklektyzm. 
By przełamać surowy i dosyć ascetyczny wizerunek, salę warto ozdobić dobranymi z umiarem dekoracjami, najlepiej wykonanymi z drewna lub metalu. W roli dodatków doskonale sprawdzą się również świece, które ocieplą wnętrze, oraz żywe kwiaty, tchnące w nie nutę świeżości. 
- Dużą popularnością cieszą się dziś pomieszane komplety stołów i krzeseł w myśl zasady "każde z innej parafi".
Dopełnieniem prostego stylu wesela będzie skromna zastawa, kieliszki bez motywów zdobniczych i wazony bez udziwnień. 

3. Pamiętajcie o swojej stylizacji. Zastanówcie się jak chcecie się prezentować tego dnia i czy Wasza wymarzona kreacja będzie spójna z całą wizją wesela. Wybierajcie klasyczne proste kroje, muśliny, koronki, delikatne tiule. Porzućcie marzenia o typowej księżniczce na rzecz kobiety romantycznej, pewnej siebie i dziewczęcej.

Jeżeli marzy Wam się taki ślub, a nie wiecie jak zabrać się do tworzenia dekoracji czy też znalezienia idealnej stylizacji- zapraszamy do naszego atelier w Gdyni, gdzie jako zawodowe stylistki śpieszymy Wam z pomocą w programie Ślubnych Rewolucji w Trójmieście. 


W kolejnym wpisie jeszcze większa dawka zdjęć i inspiracji z całego świata!- TUTAJ


Źródła zdjęć: http://www.refinery29.com/industrial-san-francisco-wedding#slide, https://pl.pinterest.com/ktspecialevents/industrialmodern-events/, http://www.modernweddingphotographyblog.com/tag/industrial-wedding-venues/, http://nouba.com.au/industrial-chic-wedding, http://www.rockmywedding.co.uk/liz-fraser/, http://www.rockmywedding.co.uk/michaela-luke/, http://www.hostwinnipeg.com/weddings-1/2016/5/5/warehouse-wedding, http://www.kaseyloftin.com/rustic-industrial-wedding-of-philip-katie/, http://www.rockmywedding.co.uk/italian-industrial-shoot/, http://atelierchristine.com/archives/10135/vendors/retro-tropical-wedding-photo-shoot-at-an-industrial-venue, http://nouba.com.au/modern-industrial-auckland-wedding-inspiration, http://chicvintagebrides.com/vintage-bridal-hair-accessories/, http://weddingday-online.com/wedding-articles/industrial-meets-vintage-style-shoot, http://theeverylastdetail.com/modern-red-industrial-wedding-inspiration/, http://greenweddingshoes.com/industrial-elegant-copper-wedding-inspiration/, http://greenweddingshoes.com/industrial-wedding-in-johannesburg-south-africa-willeen-de-wet/, http://greenweddingshoes.com/eclectic-california-wedding-at-big-daddy-antiques-alisha-spencer/, http://greenweddingshoes.com/eclectic-california-wedding-at-big-daddy-antiques-alisha-spencer/, https://pl.pinterest.com/explore/modern-wedding-reception/, http://greenweddingshoes.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz